Athéni feketealakos ún. tyrrhén amphora
A vállas amphora alacsony, echinus alakú talpon áll; teste tojásdad, feketealakos díszítéssel, enyhén szélesedő szájperemmel, a vállon profilált taggal. Hengeres fülei függőleges állásúak.
A nyakon lótusz-palmetta sor, a vállon vörös-fekete nyelvminta, alatta a széles frízen figurális jelenet látható. A fő oldalon mitológiai jelenet ábrázolása. A kép közepén hatalmas méretű vaddisznó, a kalydóniai vadkan, előtte mögötte és a hátán három vadászkutya. Vele szemben – ritka módon háromágú szigonnyal a kezében – Meleagros, akit három további hérós segít a harcban. A vadkan lábai alatt halott vadász – a rokon ábrázolások tanúsága szerint Ankaios. Az alakok mellé írt betűk nem adnak ki értelmes szöveget, csak imitálják a névfeliratokat. A váza hátoldalán két párviadal látható, a kép jobb oldalán három nézővel. Mindkét képsávban betűk láthatóak, amelyek azonban nem adnak ki értelmes szavakat. A figurális jelenet alatt pontsorral díszített sáv, újabb lótusz-palmetta sor, majd szirének, hattyúk és párduc alkotta állatfríz, végül pedig sugársor.
A váza az ún. tyrrhén amphorák csoportjába tartozik. Ezeket a darabokat Kr. e. 560–540 között készítették. Ebben az időszakban az athéni fazekasműhelyek egyetlen nemzedék leforgása alatt átvették a vezető szerepet Korinthostól. Az athéni fazekasok nagy újítása az volt, hogy mitikus történetekkel díszítették a vázaikat – ebbe a produkcióba tartoznak a tyrrhén amphorák. A "tyrrhén" elnevezés (az etruszkok görög neve) onnan származik, hogy a csoport legtöbb példánya Etruriában került elő. Mintegy 260 példányuk ismert (lásd a Gyűjtemény másik tyrrhén amphoráját). A váza készítője a Dámvad-festő a produkció egyik vezető mestere.