Apuliai kylix
Kylix talpgyűrűvel, belsejében szájperemmel. Belül két vékony koncentrikus körrel körülvett tondóban balra forduló, táncoló férfi járulékos narancsvörössel festett sziluett alakja. Két karja oldalt széttárva, ruhátlan teste előtt köpeny, amelynek végei karjain átvetve lógnak. Alul koncentrikus körök díszítik.
Az edényforma jól ismert az attikai kerámiából. Az alacsony csésze kívül törés nélkül ível a szájperemig, csak belül van elváló, konkáv pereme. A csésze alján kívül kis kiugrás van, ezzel csatlakozik a kívül két vízszintes barázdával tagolt, belül pedig konkáv oldalú talpgyűrűhöz. Ugyancsak athéni mintát követ a talp aljának díszítése is, kihagyott belső részén három koncentrikus körrel. A tárgy tehát az attikai kylix-forma Dél-Itáliában népszerű helyi utánzata, erről az agyagszínen kívül elsősorban belsejének figurális díszítése tanúskodik.
A járulékos vörös sziluettfestéssel díszített "ál-vörösalakos" vázákat, a vörösalakosakkal csaknem egy időben kezdték készíteni Apuliában, és népszerűségük az egész Kr. e. 4. század folyamán töretlen volt.
Feltehetően az ún. "Vörös Hattyú-csoport" vázái közé tartozik. A csoport kedvenc formája a kylix volt, belsejében többnyire a hattyú motívumával.
A kylix a Kr. e. 5. század végén – 4. század elején készülhetett apuliai-lucaniai műhelyben.